Andriaus Pica: pagaliau man patinka


2012 - 10 - 13

Ilgos geros picos paeiškos Vilniuje dar nesibaigė (ir nežinia, ar kada baigsis), bet jau galiu pranešti, kad yra geresnių naujienų, nepaisant to, kad blogų naujienų mieste vis dar daugiau, negu gerų (aną dieną vėl buvome Užupio picerijoje, na ir daryk tu ką nori, vistiek yra perkrauta sudėtinių dalių ir kliuksi nuo stambiai sučėčkavotų pomidorų sulčių, kurios bėga ir paverčia picą kempine).

Apie Andriaus Picą labai išsamiai rašė Zeppelinus, minėjo ir kiti žmonės. Tai tik take-out vieta (nors jau ir pristato į namus), ir vieta yra vakarais ramioje Ševčenkos gatvėje, kur kieme (tame pačiame, kur yra ir kulinariniai mokslai Čiop Čiop) esama net vietos automobiliui pastatyti.

Pati picų kepykla (picykla) primena Anglijos ir Amerikos maisto išsinešimo kromelius, tik palyginti su pastaraisiais ji tokia pagerinta: viskas labai švaru ir labai tvarkinga.

Tešla kočiojama šviežiai, miltai barstomi čia pat.

Mums labai patiko, kad tešla kočiojama čia pat, viskas po akių, ir viskas pagal užsakymą. Krosnis – elektrinė (na, malkinės gal būtų ir per gerai norėti). Pizzaiolo (piceristas, picininkas arba picų gamybos specialistas), matosi, žino ką daro.

Super naujiena: visos mažos picos (išskyrus Margaritą) – 12 Lt, visos didelės (irgi išskyrus Margaritą) – 19 Lt. Kalbu ne apie kainos mažumą (o kainos nėra didelės), kalbu apie tai, kad jei galima supaprastinti meniu, tai ir reikia daryti. Žinoma, yra variantas susidėlioti savo picą, ką aš ir padaryčiau kitą kartą, jeigu prie sudėtinių dalių būtų ančiuvių – tai, kad jų nėra, šiek tiek nuliūdino. Su ančiuviais būna pizza romana, viena geriausių ir paprasčiausių klasikinių picų.

Skanioji iš pabandytų trijų patiko turbūt labiausiai, nes nedaug sudėtinių dalių. Svogūno naudojimas suteikė taisyklingą lietuviškumo atspalvį (vos vos jaučiamą, ir galbūt primenantį šiaurės Italijos picas, kur nors Dolomituose, kur būna su špėku, arba lašinukais).

Visose trijose picose padas buvo teisingai plonas, tvirtas ir gražiai netaisyklingas, kaip ir turi būti.

Pizza Palermo

Pizza Palermo irgi buvo labai gera. Papjaustytos alyvuogės gal galėtų būti ir stambiau, bet jau čia kabinimasis prie detalių.

Su vištiena

Pizza su vištiena mums patiko mažiau tik dėl kario padažo. Aš žinau, kad Lietuvoje jį labai mėgsta, nepaisant to, kad dar ir taria kAAAris, bet patikėkit manim, picos jis nepuošia. Ir spalva tokia protyvna.

Andriaus Picą paragavom ir karštą (ten pat, kol dar neuždarė dėžės), ir po 20 min., parvežę į namus (apaušusi ji buvo irgi gera, ir padas nesuzmeko ir neperdrėko, o įgijo papildomos tvirtumos – super!), o kas liko – ir iš ryto, mano labai pamėgtame amerikietiškame Resuscitated Pizza patiekale: atgaivintoji (reanimuotoji) pizza yra vieni puikiausių pusryčių po baliaus (picos gabalai užbarstomi tarkuotu Parmigiano ir šildomi orkaitėje, o tuo tarpu iškepama šoninė ir susmulkinama, nupilami taukai, bet keptuvė neišplaunama, o ant šoninės skonio keptuvės kepamas kiaušinis saulėta puse į viršų, ir paskui tas kiaušinis, kur tryniai turi likti skysti, dedamas ant pašildytos picos, ir užbarstoma smulkintos šoninės. Valgoma su kava.

Aš šią picą labai rekomenduoju. Viskas padaryta teisingai. Keturios žąsys.

Andriaus Pica, Ševčenkos g. 16 (tik išsinešimui ir pristatymui), tel. +370 5 216 0200, +370 648 70400. Tinklalapis. Facebook profilis.

Kasdien nuo 11:00 ryto iki 11:00 vakaro.


Diskusija
↕ Rodyti visus komentarus (50)
Rasa 2013-07-12 18:11

Labai skanus padas. Skanūs padažai…Saliamis irgi normalus uždėtas. Šiaurės miestelyje labai maloniai aptarnauja, nors pietų metu „zavalas“ juodas. Užskaitau, tikrai dar pirksiu :)

higienos trūkumas 2014-09-21 16:44

Andriaus Pica, ogmios miestas, šeimos aikštė 8, verkių g. 29, vilnius
Picų kepėja dirba be prijuostės, be tinklelio ant plaukų, darant picą suskambo jos telefonas, ji nusišluostė miltuotas rankas sau į šonus ir pasiėmus tlf kalbėjo ir toliau darė picas. Kadangi kepėja stamboka papilvė jos maikės raudona nuo padažų ir dar kažkokių ingridientų naudojamų picose. Tokios nevalos dar nebuvau mačiusi. Nors pica labai skani, bet sveikatos apsaugos higienos normų tikrai nesilaikoma. Savo namuose tikrai švariau visi valgyt daro, nei Andriaus pica Verkių g.

Tomas 2016-03-13 21:06

Žinok aš irgi valgiau prieš mėnesį, siaubas vos atidaręs picą pamačiau žalios spalvos faršą, nu pagalvojau gal prieskoniai, bet atsikandęs porą kasnių, kai pilvas pradėjo gurkt supratau kas per pica ir išmečiau, geriau jau lauksiu kur daug žmonių t.y. pizza express nusileidus nuo kalno, nes su tokia picerija galima ir į reanimacinę važiuot, apie aptarnavimą irgi nėra šnekos…

Nusivyliau 2015-05-19 22:13

Na nezinau, ar musu skoniai su p. Uzkalnio nesutampa, ar perdaug tikejausi, bet po apsilankymo Naujamiestyje daugiau sugrizti nebesinori. Apie aptarnavima rasyti turbut neverta, viskas kaip kitose panasiose vietose – uzsisakei, sumokejai, pasiemei. Cia viskas OK.
Nusivyliau taip isgirtu picos skoniu. Net sunku kazka ir parasyti, kai antra diena skrandzio rugsciu audros siaucia po suvalgytos picos. Gal vertetu apsilankyti dar karta ir ivertinti, ar tikrai tos keturios zasys gali ginti eilines vidutiniskos guminio paplocio picos skoni?

Andriaus Pica – Sočioji | varvaseilė.lt 2017-08-19 13:43

[…] picų neužsakinėju jau keletą metų. Kažkada „Andriaus Pica“ buvo labai neblogai įvertina Laukinėse Žąsyse, būtent tada apie ją ir sužinojau, o neilgai trukus ir […]

Parašykite komentarą