Boom! Burgers: ilgai laukti mėsainiai turės paaugti


2014 - 07 - 10
Čia toks interjeras, kaip Amerikoje

Vilnius negali atsivalgyti burgerių. Taip, juos vadina mėsainiais arba suvožtiniais (man norėtųsi pasakyti – sudrožtiniai), tačiau žodis burgeris irgi nėra uždraustas. Todėl šiame straipsnyje jį ir vartosime. Atsidariusios naujos burgerinės pasidaro madingos akimirksniu, ir kelias savaites į kiekvieną jų plaukia žmonės – pirmąjį vizitą gauna praktiškai visos. Net ir tie, kas sakosi, kad jiems viskas skanu, turi nuomonę apie burgerius, ir publikai įtikti yra sunku. Problema gauti antrąjį to paties kliento apsilankymą ir vienkartinį ragautoją paversti nuolatiniu, nes rinka ne tokia jau didelė, visiems neužteks valgytojų, galinčių ir norinčių už sumuštinį mokėti 25 Lt ir daugiau.

Burgerių vertinimuose – daug agresijos ir susierzinimo ir stiprių žodžių. Čia esama visokių tipų. Yra tų, kurie jaučia norą pareikšti, kad burgerių nemėgsta. Tai ir nevalgykite, Dieve šventas. Mados aukos – nemėgsta ir vis tiek eina ryti, nes su draugais. Toliau yra saujelė snobų, kurie burgerį (dažniausiai vieną) valgė Niujorke, Memfyje ar Čikagoje, negali pamiršti, ir dabar jiems viskas, ką randa Vilniuje, yra labai žemas lygis. Cit, niekam jūsų nuomonė nėra įdomi. Jūs esate apgailėtini snobai. Eikit lauk ir pasigirkit dar apie ką nors. Pasakykit visiems, kad pažįstate šefą ir kalbėkite apie kiekvieną restoraną taip, lyg jis jums priklausytų. Šitie labai erzina.

Tačiau blogiausi už visus yra tie, kas kalba apie „kotletą su bulka“ ir apie tai, kad jis nevertas tų pinigų. Jie galvoja, kad šį varguolio sąmojį mes girdime pirmą kartą. Ne, ne pirmą. Niekam neįdomu. Ne, ne tas žodis. Eikit ir užsimuškit į sieną, išsigimėliai. Numirkit, prašom. Geriausiai – iš lėto ir tampydamiesi.

Žvelgia į Gedimino prospektą pro padažus ir kitus kondimentus beigi adityvus

Vilniaus restoranas Gedimino prospekte Boom! Burgers nėra originalus (tokiu pačiu pavadinimu ir su panašiu meniu jų yra ir Bulgarijoje), bet mano vertinimui tai įtakos neturi: dažnai tarptautinių standartų taikymas Lietuvoje pagerina reikalus, stabilizuoja kokybę, o ne prideda nepageidaujamos nuobodybės. Be to, užsieninio modelio pritaikymas padeda išvengti dviejų sunkiausių Lietuvos kulinarijos ligų: per ilgų meniu ir neprašytos receptūrinės išmonės, už kurią reikėtų kapoti pirštus.

Gedimino prospektas prie Katedros jau pradėjo puikiai keistis: amerikietiškas gruzdintos vištienos restoranas KFC suglumino ir suerzino visus, iki šiol tebeverkiančius dėl „Literatų svetainės“, neva tokios istorinės ir svarbios. Ji gal ir buvo istorinė, tik ten niekas nėjo valgyti, todėl ir užsidarė. O gruzdintą vištieną valgo visi, tai štai tokie reikalai. Bet šiaip labai miela jų pastaugimus paklausyti.

Čia mes matome sudėtus gėrimus. Alkoholio licencijos dar nėra, bet bus.

Burgerinė atidaryta patalpose, kur anksčiau buvo kompiuterių parduotuvė. Interjeras visiškai nelietuviškas, ir už tai noriu bučiuoti jiems rankas. „Paimta Amerika ir įdėta į pastatą Vilniuje“, pasakė mano jaunesnioji dukra, ir ji žino, ką šneka, nors jai tik devyneri.

Meniu nedidelis (galėtų būti dar mažesnis, bet ką jau čia). Alkoholio licencijos dar neturi, kas nėra labai gerai – tačiau, sako, čia tik laiko klausimas. Darbo laikas irgi kol kas kuklus: iki 23:00 val? Rimtai? Miesto centre? Nejuokinkit. O kaipgi išbadėję barų puotautojai – antrą ryto pasilepinti nesveiku maistu juk norisi labiausiai? Pagalvokite apie tai.

Čia mes matome Boom burgerį su šonine. Ir aguriečikas padėtas

Brangiausias iš pasirinktų buvo Boom mėsainis (25,90 Lt) su šonine buvo vidutiniško gerumo. Iškeptas taisyklingai, tačiau stigo skonio ir druskos (nors šoninė juk paprastai suteikia visą norimą sūrumą). Tas pats pasakytina apie mėsainį su sūriu (20,90 Lt) – sūrį pasirinkome brandintą čederį, tačiau blankokai mėsai jis nepagelbėjo iki galo. Bandelės – paprastutės. Lieknasis mėsainis, be bandelės (18,90 Lt) irgi nenustebino. Maža skonio.

Išsvajotasis mėsainis BBQ, su plėšyta kiauliena nuo šonkaulių, nepribloškė

Daug vilčių dėjau į mėsainį, kuris lietuviškame meniu klaidinamai pavadintas BBQ mėsainiu: taip, jis susijęs su barbekiu mėsa, bet čia svarbiausia sudėtinė dalis yra plėšyta nuo šonkaulių kiauliena („pulled pork“) su saldžiais raudonaisiais kopūstais. Kiaulienai labai stigo dūmiškumo ir intensyvumo. Nors verk. Mes sakėme – skonis kaip per stiklą arba per skaidriąją plėvelę. Lyg kažkas užmigdė receptorius.

Anei coleslaw nei skiltelės nekalė į klyną

Bendras įspūdis apie burgerius: optimizuoti lietuviams, kurie bijo aštresnių įspūdžių. Tai labai skandinaviškas burgerių interpretavimas. Priedai patvirtina tą patį: bulvių skiltelės (5,90 Lt) buvo neskaniai užgardintos kažkokiu barstymu. Jei tai E priedas, pasirinkite kitą. Jei nenaudojate E priedų – metas pradėti. Klasikinė chemija, Vegeta, jau būtų žingsnis teisinga linkme.

Visai nuvylė coleslaw salotos (5,90 Lt). Kopūstai turi būti žymiai smulkesni, ir padažas turi švelniai lietis, o ne būti sušalęs tirštokais gumulais. Tik svogūnų žiedai (5,90 Lt) buvo pilnai užkūrę skonio krosnį, jiems nieko nestigo.

Čyzkeikas su druska tai buvo laik oumaigad

Vienintelis dalykas (be interjero), skoniu priminęs Ameriką, buvo sūrio pyragas (9,90 Lt) su druska, priberta į lėkštę pasidažymui. Karamelinio skonio ir sūrumo kombinacija yra rojus tiems, kas išdrįsta to paragauti pirmą kartą. Paskui nuo šito nebeįmanoma atprasti.

Čia taip prakepta teisingai, bet geras prakepimas dar yra ne viskas.

Žinau, kad į burgerinę neiname kavos, tačiau jei ją turite, ji turėtų būti gera arba bent jau vidutiniška: čia juoda kava (5,00 Lt) ir espresso (5,00 Lt) buvo baisios. Gal dar nesureguliuotas aparatas, gal kažkas su pupelėmis, bet aš tikiu liudytojų parodymais, kad pats personalas kavos eina gerti į greta esančią „Vero Cafe“. Aš jų vietoje irgi taip daryčiau.

Keturiese sumokėjome 150,20 Lt ir palikome arbatpinigių. Deja, perspektyviai vietai dar teks paaugti: visų pirma, patiekti valgytojui žymiai intensyvesnį skonį. Premium kategorijos burgeriai (o čia būtent tokia kaina) turi versti iš koto, o ne šiaip būti neutralus pavalgymas. Trys žąsys iš penkių.

 

Boom! Burgers, Gedimino pr.1. Tel. +370 652 14534. Tinklalapis. Facebook profilis.

Kasdien, nuo vidurdienio iki 23:00 val.


Diskusija
↕ Rodyti visus komentarus (8)
jojo 2014-07-13 20:21

ot pasiūlymas! pradėkite naudoti E?! ačiū ne!!!

Genijus 2014-07-17 22:31

Kas jums su tuo heinz kechupu pseudo gurmanai :)) tai yra didziausias pasaulyje ir senas kechupo gamintojas. Reiskia vienas geriausiu. Ne premium :))) su kia atvaziuoja ir apie premium peza :))hipsteriu karta

burgerinis 2014-07-18 15:51

:)))))) true, true

Teisutis 2014-08-01 14:57

Gal ką naujo parašysite, ar ne duok Dieve jau užlenkėte ant rašymo?

2016-07-04 17:41

Tikrai toli jiems iki gero burgerio. Viskas per suru, mesa byra… Visas burgeris i auksti, salota sukapota, idomu kur cia prisifantazavo :)

Parašykite komentarą