IDW Esperanza Resort: ne taip nepasiekiama, kaip galvojote


2015 - 10 - 12
Aš sąmoningai nerodau bendro vaizdo, nes čia šiandien apie virtuvę, ne apie kurortą

Tai apžvalga, kuri nepasirodys portale DELFI, nes apie kurortą jau ten rašiau, ir nes masinei publikai bus turbūt vis dėlto perdaug jautru, rašyti apie restoraną su triženkliais skaičiais.

Apie IDW Esperanza Resort, už Trakų, rašyta daugokai. Rašyta buvo ir Laukinėse Žąsyse.

Kas kalbėta? Ko gero, brangiausias ir labiausiai neprieinamas kurortas Lietuvoje, su turbūt brangiausiu Lietuvoje dirbančiu šefu, Mickey Bhoite iš Toskanos, ir su pastatų dizainu, kuris iš pradžių glumina kone kiekvieną. Aš galėčiau rašyti apie patį kurortą, su ežeru, mišku išrūšiuotais spygliais ir kankorėžiais, nerealia sauna (aš sakau, aš žinau – aš nemanau, kad kas nors pasaulyje dar tokią turi), baseinu, krepšiniu, bowlingu ir viskuo viskuo, bet čia šiandien apie maistą.

Šviestuvuose atsispindi geras gyvenimas

Taip, valgiaraštis brangus. Taip, yra patiekalų už €100, ir taip, tai ne kiekvienam, ir net ne daugeliui. Taip, čia įleidžia tik klubo narius, arba užsisakiusius nakvynę, arba atvažiavusius į renginį. Visa tai tiesa.

Bet tiesa yra ir tai, kad to paties kurorto tinklalapyje (nuoroda žemiau) yra pasiūlymas, prieinamas visiems: nakvynė ir turbo vakarienė €250, nakvynė ir super turbo vakarienė (žemiau turinys) €290, plius gėrimai, čia jau kaip jums išeis. Priedo €25, jeigu norite keisti Black Angusą į australietišką Wagyu.

Tai prabangiausias šalies restoranas

Seriously, make no mistake. Trys šimtai eurų už nakvynę su praktiškai visais įmanomais dalykais – sauna, baseinu, miškais ir valtimis, tenisu ir bowlingu, šaškėm ir šachmatais, pusryčiais ir internetais ir dviračiais ir kuo tiktai ne, yra net ne good value for money. Tai yra pasiūlymas, kurio neįmanoma atsisakyti, jei tik turite tris šimtus eurų. O jei neturite ir nežinote, kad turėsite, ar tikrai norite skaityti portalą apie restoranus? Jūsų vietoje, aš užsisakinėčiau jau dabar arba sėsčiau galvoti, kaip man užsidirbus tris šimtus, kad galėčiau prasinešti tokiu lygiu, kurio Lietuvoje nepadaro niekas daugiau. Net jei ir Kanados kedro rastai yra ne kiekvieno skoniui.

Tai štai meniu.

Šefo komplimentas:
Tsarskaya austrės iš Bretanės regiono, Kruvinoji Meri su austrių nektaru

Austrė didelė kaip arklys

Austrė buvo didelė kaip arklys, ir pagaliau Bloody Mary jos neužmušė, kaip kartais užmuša citrina.

Šaltas užkandis:
Tradicinė silkės filė, virtos Amandine bulvės, marinuoti grybai, svogūnai, morkos, grietinė

Silkutė, beibi

Silkutė čia tik pusė istorijos. Švelni, riebi, bet tik pusė istorijos. Apdegintos (charred) morkytės, o Dieve mano, patiko net nemėgstantiems morkų. Bulvės? Net jei nemėgstate bulvių, šitas galima valgyti, karpant ausimis.

Karštas užkandis:
Raudonosios „Sicilijos“ krevetės, Bergamotės aliejus, Burata sūris, pomidorų duona, krevečių redukcija, avietės

Krevetė. Tas momentas, kai verkėm.

Mes beveik verkėm. Ne tik dėl burratos, kas yra jau savaime, bet dar ir bergamotės gabaliukai pačiopinti ant viršaus. Odieve mano. Nu vienu žodžiu.

Šerbetas? Skanus net ir jis.

Mūsų gamybos braškių šerbetas su sel de Guerande

 

Šerbetas yra skirti apvalyti burnai prieš pagrindinį patiekalą. Čia jis buvo ne tik valantis, jis buvo nuostabus. Šaltalankiai man priminė vaikystę. Mano tėvas spausdavo iš jų uogų sultis ir darė kažkokį limonadą. Tada nemėgau. Dabar prisiminiau vaikystę.

Pagrindinis patiekalas:
Garuose virtas jūros liežuvis su migdolų plutele, Kamčiatkos krabas, špinatų puta, svogūnų laiškai, apelsinų ir Dižono garstyčių emulsija
ARBA
Amerikietiška Black Angus jautiena arba deimantinio lygmens 9+ Australietiška Wagyu jautiena (priemoka 25 Eur), brokolių tekstūros, Vitelotte bulvės, Peregordine juodieji trumai, jautienos padažas

Jūros liežuvis su Kamčiatkos krabu

Jūrinėje žuvyje buvo Kamčiatkos krabo gabaliukai, tai buvo prabangu ir švelnu, bet tai buvo tik paruošimas tam, kas laukė toliau. Iš mėsiškų. Taip, ten vien lėkštės priedas (€25) yra tiek, kiek kitur žmonės moka už visą kepsnį.

Čia steikas vaizduojamas jau prapjautas

Jautiena buvo sviestinė, tirpstanti burnoje ir visaip kitaip džiuginanti. Tobulas steikas. Norite steiko? Čia bus steikas.

Panna Cotta

Mes jau buvome valgę Blanc Mange, todėl mums buvo Panna Cotta (absoliučiai tobulas derinys rūgštumo su saldumu) ir paprastas, bet labai labai geras, pjaustytas mangas, kurį taip ir suvalgėm.

Mangas

Ką galiu pasakyti? Kosminė kokybė. Kiekvienas patiekalas tikrai be priekaištų, krevetės ir Wagyu mėsa skraidino į kosmosą, o gal net ir kostmosą. Absoliučiai verta tų pinigų. Kitas gastronomijos lygis.

Penkios žąsys iš penkių, oh yeah. be abejo.

 

IDW Esperanza Resort, Kozelkiškės, Trakų tajonas. Tel. +370 698 78378. Tinklalapis. Facebook profilis.

Restoranai bus atidaryti prasmingu laiku, jei tik atvyksite ten.

 


Diskusija
derp the hacker 2015-10-12 09:52

Kai chebra kalba, kad užkalniui moka už recenzijas, galvojau – px, chebra kalba, karavanas eina. Nu bet čia tai sorry – nevykusiai paslėpta reklama. Apie ką čia? Kad jeigu neįperki viso komplekto, tai yra biudžetinis variantas? Jau niekas nevažiuoja ir bankrotina draugeliai, kad apie pigesnius variantus reik rašyt?

Tadas 2015-10-12 11:31

Aš tiek per mėnesį maistui išleidžiu.

Rolikas 2015-10-12 22:31

Afigiet,kaip gerai

Parašykite komentarą