ApžvalgosInterviu ir straipsniaiApie Žąsis. Kontaktai.

Statoilo maistas: štai kaip reikia maitinti vairuotojus

Statoil, Sporto 16a, Vilnius

2012 - 04 - 15

Kadangi nepasiekiau Laukinėse žąsyse kultinio rašytojo statuso, redakcija vis nusiunčia į visokias antraeiles užduotis. Arba man atrodo, kad jos antraeilės. Tai štai biuro administratorė sako, imk automobilį, pripilki degalų, ir kartu pavalgysi, ir parašysi.

Statoile valgyti?“ sakau visas suneramintas.

Statoile, sako man, Statoile. Ne pirmas kartas tau, Krycko. Tai štai kaip yra, kadangi kiti gauna vykti į prabangias vietas, o aš nuvažiavau į Statoilą, kadangi redaktorius turi jo nuolaidų kortelę, ir visaip skatina mus ten pinigus leisti, mat renka lipdukus, pirks pigesnes kaldras ir pagalves, ir sako, darys Laukinių žąsų redakcijoje poilsio kambarį.

Atvažiavęs supratau, kodėl man vis dėlto labai patinka čia. Čia atsikvėpimas. Čia daug šviesų. Čia švarūs tualetai. Čia yra tai, kaip atrodo Skandinavija: kai buvau jaunas studentas, mokiausi Norvegijoje, paskui Amerikoje, labai mėgdavau degalines. Jos buvo pats tas, kas tiko mano biudžetui (nelabai išaugau iš dabar, gal reikėjo kruopščiau mokytis). Paskui pamačiau, kad degalinėse Skandinavijoje vis dėlto švariau, negu daugumoje Amerikos degalinių. Amerikoje savi malonumai, bet degalinės yra švaresnės Skandinavijoje.

Skandinavija yra apskritai visos švaros spiritualinė tėvynė. Skandinavija, Vokietija ir Šveicarija.

Bet pagrindinis Statoilo patiekalas yra vis dėlto amerikietiškas. Dešrainis. Tai ne toks dešrainis, kokį valgai Čikagoje, čia nėra svogūnų, ir apkeptas jis ne iki kancerogeninio pajuodavimo, o tik šiek tiek parudintas ant grotelių. Beje, ar žinote, kad jeigu dešrelė dar neparudavusi pagal visus reikalavimus, tai jums dešrainio neparduos? Man taip yra Statoile buvę ne kartą. Tai, aišku, nuvilia, bet dar labiau nuviltų neparuošto dešrainio pardavinėjimas.

Be to, jie negali kiekvienu atveju tiksliai užprognozuoti lankytojų srauto. Juk mes irgi nenorėtume, kad ten pusę dienos sukiotųsi tos pakaitintos dešrelės, ir jose žūtų visi vitaminai, kuriuos ten sudėjo Motina Gamta ir jų gamintojas.

Statoil dešrainiai yra įvairių dydžių, nuo gana plonų Grill ir Knacker iki didelio Frankfurter, ir jie visi yra įstatomi į specialiu būdu praskyliuotą bandelę, į kuri prieš tai įšvirkščia padažų – majonezinio (prancūziško), to balto, ir (arba) kečiupinio raudono, ir (arba) geltono a-la garstyčinio. Gurmė publika renkasi „su visais“, ir jums linkiu to paties.

Dešrelė būna sultinga, o bandelės luobas traškus, ir padažai yra kaip nektaras, ir tai yra tikra kelionės palaima; aš mėgstu, kai keliauju kur nors su broliu į Klaipėdą, arba į tėviškę Jonavoje, sustoti Statoile (o didesniuose dar ir stalai yra, kur gali atsisėsti), paimti tų dešrainių, kavos, laikraščius, kolos, šokoladukų, ir mes pasidarom sau pietus tokius, kad net ausys linksta. Drįstu sakyti, kad joks kitas degalinių tinklas neužtikrina tokio reguliaraus ir patikimo mažo valgytojo malonumo. Penkių žąsų aš negaliu skirti Statoilui, nes vis dėlto tai ne restoranas ir diapazonas kulinarinių paslaugų yra nedidukas, tačiau tai nenuvertina to, ką jie daro.

Kai dešrelių nėra, jie turi salotų (o vasarą net supakuotų šaltibarščių, tegu juos Dievas laimina už tai), ir dar taip pat mėsainių, kurie yra ne kažkas, bet vis dėlto geriau nei daugelis kitų vietų, kurios nėra profesionalios burgerinės. Mat šildytas burgeris na niekaip negali būti geras burgeris.

O dar jie turi ir šaltų, ir pašildytų sumuštinių, na, tokių bagečių, kurios yra visai adekvačios.

O dar visi Statoile geria kavą. Na, ne visi, bet daugelis, ir kava čia tikrai ne blogesnė, nei 90% vietų, kurios nėra degalinės. Viena problema: Statoile negalima išgerti balintos kavos, jei nenori, kad ji būtų kapučino. Arba juoda, arba pienas suputotas. Tai aš išmokau gerti tiesiog juodą kavą.

Statoil Žirmūnų Tiltas, Sporto g. 16a, Vilnius. Tel.: 8-5 275 76 86. Tinklalapis.

Yra daugybė kitų degalinių visoje Lietuvoje. Ši dirba ištisą parą.Diskusija
↕ Rodyti visus komentarus (38)
ZXS 2013-07-31 18:30

Aš vėl lendu su savo kavos problema. Užvakar buvau degalinėje Cuneo mieste (Piedmont). Daugelyje degalinių kavą daro normaliai, bet ten mažesni srautai, tad stovėjo aparatas 1:1 toks pat kaip Statoil. Buvo gera proga patestuot. Itališkas aparatas išspjovė kokybišką espresso, kiek įmanoma išspausti iš automatinio aparato.
Statoil su tokiais pačiais aparatais daro skystą. Ech, bet čia stichinė bėda visur į šiaurę nuo Alpių.

:) 2013-09-17 15:27

cia kas reklama ? 4 zazys degalinei ? orginalu bet kazkaip nuvyle :(

maistas 2013-11-08 11:50

Orlenas ir tik orlenas – Statoil maistas ir kava labai suprastejo

Lekiu su audine 2014-10-27 22:27

O tai Statoil maistas – be GMO, be gardžio stipriklių, ir kitų kenksmingų priedų?

tarp kitko 2015-03-06 15:50

Statoil dešreles pagal spec.užsakymą gamina „Krekenavos mėsa“…niekur jų nėra šiaip pirkti…

Parašykite komentarą