Subway: Amerikos eksportas atvyko nesugadintas


2014 - 05 - 22
Kur buvo lietuviškas paštas, dabar amerikietiški sumuštiniai

Vienas mano draugas, toks Simonas Bartkus, parašė nuostabų pastebėjimą: tą pačią savaitę Vilniuje, prie Katedros, atsidarė naujas amerikietiškos gruzdintos vištienos restoranas KFC, Lietuvoje išsilaipino amerikiečių karių kontingentas ir sostinėje pagaliau atsidarė sumuštinių pardavėjai Subway.

Didžiausio pasaulio viešojo maitinimo tinklo (virš 41 tūkstančio restoranų visame pasaulyje, turbūt daugiau, nei Lietuvoje liko gyventojų po masinės evakuacijos dėl kraugeriškos vyriausybės politikos) Lietuvoje daugelis laukė, kaip vasarą išdžiūvusi žemė laukia lietaus – ypač tie, kas dažnai lankęsi arba gyvenę užsienyje buvo susidūrę su sotaus ir paskrudinto amerikietiško sumuštinio gundymu. Kažkada šis restoranas trumpam buvo pasirodęs Klaipėdoje ir vėliau užsidarė. Nebuvome, reiškia, pakankamai pasiilgę. Pajuto meilės stygių ir pasitraukė šalin. O dabar grįžo, kaip Karlsonas iš filmo.

Šurmuliuoja lankytojų pasiutpolkės kadrilio fiesta.

Iš patirties žinau, kad dažniausiai geriausiai lietuviams pasiseka tuomet, kai tiksliai, kaip kariuomenėje, padaro tai, kas parašyta užsienietiškoje instrukcijoje. Labai tikėtina, kad labiausiai jūsų mėgiamos televizijos laidos yra tokios todėl, kad jas tiksliausiai sukuria pagal vadinamąsias formato biblijas, kur surašyta viskas, iki vedėjo batų raištelių spalvos. Bankininkystė Lietuvoje todėl yra taip toli pažengusi, kad šalyje bankai yra beveik vien tik užsienietiški. Ir apskritai, mums neblogai sekasi jau daugiau nei dešimtmetį todėl, kad labai daug ką darome pagal Europos Sąjungos aplinkraščius, nurodymus ir instrukcijas, ir neišradinėjame dviračio.

Todėl aš labai nerimavau – ar tai bus tikras Subway, kaip Vakaruose, su visais švilpukais ir skambučiais, ar koks nors supaprastintas variantas Rytų Europai, kaip vargana amerikietiškos picerijos Pizza Hut parodija Vilniuje, kuri yra tokia apgailėtina, kad tikriausiai JAV karo bazėje Saudo Arabijoje ir tai galima gauti geresnį šios picos variantą, ir dar su sūrio kraštu. Tie, kas susipažino su „stuffed crust“ palaima, žinos, apie ką aš kalbu.

Meniu. Raštingieji supras.

Sumuštininė Vilniuje tokia nauja, kad net telefono numerio neturi, arba bent jau tas numeris nėra įrašytas jokiuose tinklalapiuose (o galėtų būti, nes visgi gal yra būdas jiems paskambinti), ir rasti jos darbo laiką irgi yra užduotis ne kiekvienam, tačiau būdamas užsispyręs ir turėdamas gabumų, sugebėjau tai padaryti.

Pirmas pastebėjimas – jei nenorite stovėti ilgokoje eilėje, neikite vidurdienį, kai nedideliame restorane į eilę (ačiū Dievui, net ir su aptvarėliais, kaip oro uoste) sustoja, regis, visi dirbantys Senamiesčio žmonės iš dizaino studijų, viešųjų ryšių agentūrų, nekilnojamojo turto biurų, bankų ir visi mokiniai iš Salomėjos Nėries gimnazijos, kuriems mama davė dešimt litų pietums.

Prisiminiau, kaip Tokijuje, atidarius amerikietišką Krispy Kreme spurgų parduotuvę (geriausios spurgos pasaulyje, patikėkit manim – ir dar vienas dalykas, kurio Lietuvai reikia net labiau, negu žemės pardavimo užsieniečiams), ten būdavo tokios eilės, kad net kabojo lentelės ant stulpelių su informacija, kiek liko laukti, jei esate šioje eilės vietoje – kaip pramogų parke arba prie Vatikano muziejų Romoje.

Yra visos šešios duonos rūšys, nors po pirmosios publikacijos jau buvo atsiliepimų, kad kai kada išsiparduoda ir neturi. Man nepasitaikė, tik sakau.

Siurprizas! Vilniaus Subway yra visos šešios duonos rūšys, kaip Dievo sugalvota. Ir yra ne tik meniu, bet ir galima nusipirkti – ne taip, kaip Anglijoje, kur ko paklausi, to negausi: tai jau išpardavėm šitą duoną, tai dar neiškepėm, tai šiaip neturime. Visų skaniausios duonos yra medaus su avižomis ir sūrio su raudonėliu, taip kad žinokite.

Būtų dar smagiau, jei darbuotojai būtų šiek tiek labiau linksmesni – kai kurie nusiteikę puikiai, tačiau kitiems reikėtų nueiti iki artimiausio McDonald‘s Vilniuje ir pasižiūrėti į veidus ten dirbantiems, ir galbūt suprasti, kad darbe nereikėtų atrodyti lyg iš laidotuvių grįžus arba taip jau labai iš aukšto žiūrėti į lankytoją. Net jei ir labai nepatinka ten dirbti (reikėjo geriau mokytis mokykloje, gal būtumėt geresnį darbą gavę). Arba gal man taip pasirodė. Žinau, Vakaruose irgi darbuotojai kartais turi blogų dienų, bet čia Lietuva, ir pas mus viskas privalo būti geriau. Nes antraip – kokia gyvenimo prasmė?

Kad ir ką besirinktumėte, visuomet pridėkite kuo daugiau šoninės.

Žinau, kad jus labai domina kainos. Kurgi ne. Tai štai, čia turiu gerą naujieną ir blogą naujieną. Mažojo (šešių colių ilgio) sumuštinio kaina prasideda nuo 8,95 Lt. Tai nebrangu, ir todėl tai yra geroji naujiena.

Blogesnė naujiena yra ta, kad geras skonis išgaunamas, paprašius priedų (sūrio, dvigubai mėsos, šoninės), ir tada gali išeiti taip, kad už didelį (pėdos ilgio) sumuštinį sumokate net ir 25 litus, ir jau dabar matau, kaip pradedate vartyti akis ir man tuojau rašysite komentaruose, kad už tiek jūsų šeima valgo visą savaitę. Arba kad tiek jūs uždirbate per visą dieną, ir kiek čia galima tyčiotis. O aš nesityčioju. Aš tik sakau, kad jeigu norite gero sumuštinio, tai apsimoka šiek tiek praplėsti biudžetą, ir jūsų pilvas jums padėkos.

Padažiukai, jie tokie delightfully nelietuviški, ir ačiū jiems už tai. Rinkitės mayo ir BBQ,

Sumuštinių receptai yra greičiau tradiciniai, nei sudėtingi – dešra, jautiena, vištiena, kalakutiena ir panašiai. Daržovės – alyvuogės, pomidorai, rauginti agurkėliai, salotos ir visokie tokie dalykai (pasirinksite patys) atrodo normaliai, išskyrus salotas, kurios yra pavargusios ir parudavusios. Žinoma, nesimato, kai jos jau sudėtos sumuštinio vidun, tačiau gaminant pirkėjas viską pastebi, ir kažkaip reikėtų tuo pasirūpinti, nes atrodo nelabai patraukliai.

Štai taip jis ir atrodo, tas sumuštinis.

Klausiate manęs, koks geriausias receptas, kad pajustumėt visą amerikietiško skrudinto sumuštinio palaimą? Prašau. Ant sūrio ir raudonėlio duonos pasirinkite receptą „Itališkas BMT“ (su saliamiu, peperoniu ir kumpiu), paprašykite dvigubai mėsos, tada paprašykite pridėti šoninės, ir kai jūsų paklaus, ar reikia paskrudinti, sakykite „žinoma“. Neskrudintas Subway sumuštinis yra tas pats, kaip cepelinai be spirgų arba pirtis be kaitros. Padažus rinkitės šiuos: barbekiu ir majonezas. Daržovės: salotos, rauginti agurkėliai ir aitriosios halapos paprikos (jalapeños).

Tikrai nelikau nusivylęs. Į mano mylimą Vilnių eksportas iš Amerikos atkeliavo nesugadintas ir vos kelias smulkmenas reikia pataisyti. Keturios žąsys iš penkių.

 

Subway, Vokiečių 7, Vilnius. Tinklalapis. Facebook profilis.

Nuo sekmadienio iki ketvirtadienio – nuo 10:00 iki 23:00. Penktadieniais ir šeštadieniais – nuo 10:00 iki 05:00.


Diskusija
↕ Rodyti visus komentarus (14)
2015-03-04 09:08

dabar jau ir prie tavo mylimo karaliaus kryzio maziau deda :) nes nebetie laikai kai tik atsirado ir dafiga mesos dejo :)

Justina 2014-06-01 18:59

lietuviams su aptarnavimu sunku… Amerikoj aptarnaujantis personalas rūpinasi lankytojais tarsi priimtų juos savo namuose, o lietuviai vos labas ištaria ir stebisi kodėl arbatpinigių negauna. dėl visko reik pasistengti.

Petras 2014-06-02 13:17

Kai normaliai mokes, tai ir dirbs atitinkamai, o pas mus logika nieko nemoket, bet tiketis nepriekaistingo aptarnavimo.

2014-06-16 10:14

Amerikoj irgi ne kazka moka tokiose vietose, bet kaip auksciau komentaruose buvo pamineta… Aptarnavimas atitinkamas ir yra pagrindas tavo geros algos. Arbatpinigiu palieka tikrai dosniai. Pati 3 metus JAV padaveja dirbau. Nereikia meniu tekst ant stalo ar uzduot klausimus ko dar noresi?? :DD koks aptarnavimas tokia ir alga! Pastangu reikia daugiau det.

buvau 2015-03-12 18:28

Siandien buvau kartu su drauge. Nuostabus aptarnavimas. Kainos ir skonio skirtumas tikrai labai dziugina :)

Parašykite komentarą