Vėl pusryčiai Šekspyre, nu reiškia taip


2013 - 08 - 04

Kadangi jau man padidino algą (aš jums pasakysiu, jau ir šiaip iš visko atrodo, kad Laukinėse Žąsyse pas mus pradėjo eit pajamos, nes vadovas gerbiamasis Užkalnis anksčiau tai visą laiką aiškindavo, kaip nėra pinigų tam, nėra anam, o dabar net nusipirko iPhone – ir dėkliuką jam už tiek pinigų, kiek man su mano drauge anksčiau už tiek galima buvo mėnesį maitintis – be neesmė, tai va, dabar jau pradėjo normaliau mokėt, man atrodo, čia tie pinigai iš reklamų eina, bet ką aš žinau, o gal jisai dar iš kažkur ima pinigus, nes ofise visą laiką prie kompiuterio kažką kombinuoja, bet jau daugiau jums nepasakosiu, nes neetiška).

Tai štai, kadangi mano draugė buvo pas mane vakar atėjus vakare į svečius, išgėrėm vyno, ir taip išėjo, kad liko nakvoti, tai ryte jau nusprendėm pasilepinti ir pusryčius valgyti ne namie. Tai Šekspyras, pagalvojom, tiks tam reikalui puikiai, kaip pirštinė ant rankos, ar dar kas nors delne, nu čia dabar, pasąmonės srautas tiesiog. O dar A.Užkalnis yra rašęs apie Šekspyrą prieš pora metų. Bet tai buvo seniai – tada mes su savo drauge dar nebuvom kartu, ir aš Žąsyse nedirbau, for that matter.

Ant tų pagalvių bare tai išvis galima visiškai užsnūsti, tik galvą padėjus, tokis jaukumas.

Bet įsivaizduokit, jau mes tipo išsikrapštom eiti, taigi prisiminė mano simpatija, kad ji pažadėjusi buvo seseriai jos vaiką pasižiūrėti, kol ta ten kažkur eis, tai vienu žodžiu mes turėjom dar nepilnametę mergaitę su savim vestis tų pusryčių. Aš sėdžiu, galvoju, laba dieną, kodėl visada taip? Visą laiką pilna galva reikalų jai. Jei einam kur nors, tai palauk man dar reikia į Drogą užeiti ir panašiai, kodėl merginos negali viską susiorganizuoti kaip mes, vyrai? O gal aš dar jaunas ir ko nors nesuprantu. Greičiausiai jaunas.

Tai va, buvo jau po vienuolikos, kol mes atslinkom, bet pusryčiai dar buvo.

Ingliš brekfastas visame gražume, kepti pomidorčikai, pupytės tomeitų padaže, kumberlando dešrytė, nu gražuma.

Aš pasiėmiau angliškus pusryčius, nes jie yra brangiausias dalykas ant meniu. Ne, juokauju, ne dėl to. Ir ne brangiausias, ten dar yra kepsnys su kiaušiniu, and stuff.

Šita lėkštė (30 Lt) buvo meniu aprašyta, kad bus su skrebučiu, bet skrebutį, deja, pamiršo. O gal jie tiesiog žino, kad aš baltos duonos šiaip jau nevalgau, čia nuo tada, kai pradėjau sportuoti. Sako, ir mano šefas A.Užkalnis sportuoja dabar, bet negaliu patvirtinti, nes jis slepia nuo visų. Tik pagalvokite, kokia valstybės paslaptis.

Skrebutis nebuvo vienintelis pamirštas dalykas: šiaip jau ir amoralinis vanduo, kai perskaičiau čekutį, yra „su citrina“, bet citrinos kažkaip nebuvo. Gal virtuvėje žmonės įsimylėję ir šiek tiek išsiblaškę.

Man pasisekė šiaip labiau, negu tada gerbiamam Redaktoriui: ir kiaušiniai neperkepti, maloniai skysti, ir pomidorčikai iškepti ir kryžiuku perrėžti just so, absoliučiai kaip turi būti (o dar čia yra simbolinis kryžiaus ženklas, kaip ant angliškų hot cross buns, jei tokias žinote, labai gerai dera prie Bernardinų gatvės pakylėtos aplinkos ir visų religinių undertonų, nes neveltui ten vaikšto nuo pat ryto turistai po savo piesza pielgrzymka), ir toji kielbasa yra labai panaši į gerą anglišką Cumberland sausage, ir net matosi šiek tiek tos angliškos klasikos: pupelių-fasolių tomeitų padaže, na, tik kažkokios jau tokios smulkokos tos pupelės. Pavadinsiu jas pupytėmis.

Ai, ir hash brown – bulvių užkeptukas trikampinis – buvo irgi labai geras, nors aš nevalgau tokio maisto.

Plakta kiaušinienė su lašiša

Mano draugė valgė kiaušinienę su lašiša, sakė, nieko blogo; kiaušinienė kaip kiaušinienė (15 Lt). Lašišos esame ragavę geresnės, bet Lietuvoje su ja sunku, reikia pačiam nusipirkti Tymo turguje iš pono Katino (tokia pavardė) ir užsisūdyti, tada būna kažkas tokio, o deja smoukyta lašiša, kuri būna parduotuvėse ir kitokiuose prekybos centruose, tai not good. Tik nėra lengve Tyme tuos žuvininkus susirasti, jei niekas už rankos nuvedęs neparodo, tai jų būna, tai jų nebūna, bet galima pasiklausinėti prekiautojų aplinkui. Tik brangoka, nors mums tai kas. Dabar pasikeitė finansinė situacija.

Tokie škotiški blyneliai tai buvo labai puikūs. Uogienėje atsispindi langas ir egzotiniai augalai.

Tai mergaitei tai paėmėm škotiškų blynelių, tai gali paragauti, ko neragavusi, nors bendrai draugės sesė tai gal ir nuveda ją į restoranus, o gal ir ne, kažkaip aš su draugės sese mažai bendrauju, nors gal reikėtų.

Blyneliai (8 Lt) pasirodė nerealiai purūs, kildinti, matyt, su kepimo milteliais, ir tikrai buvo įspūdingi. Ko nepasakytume apie kavą, nes kava tikrai ne palei kalibrą tokiai įstaigai. Reikėtų kažkaip rimčiau į tokį dalyką pažiūrėti. Nes nu suprantat, kai ten tokie viskiai, kur iki 125 litų už šotą (40 ml.) , tai būtų virš trijų štukių litų už litrinį butelį, tai kažkaip tą kavą susitvarkykit. Ar aparatą naują, ar kažką.

Viskiai išstatyti visuotinei delektacijai.

Tai krc, ką aš galiu pasakyti. Man atrodo, kad mano šefo įvertinimas keturiom žąsim lieka. Vis tiek vieta pakankamai išskirtinė, be to, jeigu labai suvartysiu, tai mano bosas ten nebegalės nueiti ir ramiai pabūti, o jam ten visai prie namų. Ne,  nu rimtai, įvertinimas stays.

Ai o dar vat kas pasirodė – tik sėdėdami sužinojom, kad dabar pas juos sekmadieniais 30% nuolaida nuo visų meniu patiekalų, tai nors būtų sąskaita išėjusi 90 Lt, bet 27 Lt numetė ir prašom, pavalgėm už 63 Lt. Dar septynis litus palikau arbatpinigių, kaip mokė viršininkas.

Shakespeare Hotel, Bernardinų 8, Vilnius. Tel 8 5 266 6885. Tinklalapis. Facebook profilis.

Darbo laikas nenurodytas, bet baras tiksliai dirba iki vidurnakčio. Restoranas, manau, pradeda anksti: visgi viešbutis.

 


Diskusija
↕ Rodyti visus komentarus (45)
jrg 2014-02-14 12:41

Autoriaus pasąmonės srautas smagus, bet gerbkite ir kalbos kultūrą. Ačiū už apžvalgą.

Egle 2016-05-09 11:39

Nesuvokiu, ko cia visi verkia del to rasymo stiliaus. Nu ziauriai gerai skamba – gyva kalba, betarpiskas bendravimas su skaitytoju. Nebent jus norit, kad ministerijos kanceliarijos stiliumi i jumis butu kreipiamasi. Bet tokiu atveju jau turite didesniu problemu.

Parašykite komentarą