Savanorė bando Fit Food sulčių programą


2014 - 09 - 18

Gabrielė Štaraitė

Apie Fit food sulčių dietą sužinojau čia – Laukinėse žąsyse, kai prieš kokį pusmetį apie ją parašė Andrius Rimkūnas Bruno. Jau tada pagalvojau, kad reiktų išbandyti. Kokios yra tinkamos datos pradėti sveikiau maitintis (mesti rūkyti, pradėtiti sportuoti ir pan.)? Naujieji metai, gimtadienis ir pirmadienis. Pasirinkau gimtadienio datą ir… Fit Food sako, kad sulčių dieta bus efektyviausia tinkamai jai pasiruošus. Rekomenduoja mažiausiai dvi dienas iki dietos pradžios valgyti daugiausiai vaisius ir daržoves, nevalgyti mėsos, vengti alkoholio, nikotino ir kofeino prieš sulčių dietą, jos metu bei po jos.

Nieko sudėtingo, jei tą dieną nešventi savo gimtadienio – na žiūrėsim, ar Jurgio ir Drakono pica ir putojantis vynas labai pagadino man reikalą. Iš kitos pusės – tik ką keliaudami Indonezijoje sugalvojome tokį pasiteisinimą „juk tai, kad laikaisi dietos visai nereiškia, kad turi atsisakyti deserto?“. Bent kartais, ir tikrai labai mažo.

1 diena

Atsikėlusi ryte pirmiausiai išgėriau 0,5 l vandens – taip darau kasdien, taip rekomenduoja ir Fit Food. Pirmąją sulčių dozę (greipfrutas, morka ir obuolys) išgėriau po valandos, kai jau buvo laikas valgyti pusryčius. Gaivus, skanus. Gėriau lėtai, gal 15-20 minučių, tuo metu skaitydama naujienas telefone. Kadangi sulčių dieta yra skirta skrandžiui pailsėti nuo virškinimo, gal nebus didelė nuodėmė „valgant“ įlįsti į telefoną, o ne koncentruotis į patį maitinimosi procesą.

Įsimečiau dienos davinį į šaltkrepšį ir darbe greitai įsisukau į reikalus. Pastebėjau, kad po 1,5 val nuo pirmų sulčių išgėrimo jau imu žvilgčioti į laikrodį ir svarstyti, kada jau reikės išgerti antrąsias. Nusprendžiu dar pakentėti ir įsipilu vandens. Paprastai kasdien vandens išgeriu 1,5-2 litrus. Dabar per karščius to kiekio nedidinau, nes keliaudama po karštus kraštus pastebėjau, jog vietiniai geria nedaug, bet nedaug ir prakaituoja. Na, svarbu pažinti savo organizmą.

Antrąją porciją (ananasai, agurkai, salierų stiebai, salotos, žalioji citrina) geriu po 3 val. nuo pirmosios. Nemėgstu salierų, bet bendrame kokteilyje jie labai skonio negadina. Išgėrus pilvas nurimsta, nors kai tik imu apie tai galvoti – valgyti iš karto užsinori. Reikia daugiau dirbti! Iš tiesų tai nesijaučiu labai gerai. Atrodo lyg svaigtų galva, nors tikriausiai dar per anksti būtų alpti iš bado? Gerai, kad pasižymėjau praeitą sulčių gėrimo laiką, nes artėjant pietų metui vis pagaunu save skaičiuojant likusias minutes.

Trečiasis derinukas su kajeno pipirais – kol kas pats skaniausias iš visų ragautų. Ir pavadinimas gražus – Indijos karštis. Po pietų išsiruošiu į miestą – juk nesėdėsi visą dieną darbe, jei jau pietauti nereikia eiti. Kol nubėgu iki banko pavargstu, ištrokštu ir jaučiuosi lyg apsvaigusi. Tad grįžusi atgal nusprendžiu apdovanoti save sultimis iš karto, nors prabėgo vos 2 val. 4-as kokteilis super žalias – špinatai, lapiniai kopūstai kale, romaninės salotos, petražolės, salierai (ir vėl…), obuoliai ir žalioji citrina. Šis kokteilis man pasirodo saldesnis nei pirmoji variacija su salierais. Bet kol kas vis tiek jaučiuosi lyg po 2 taurių vyno.

Labai įdomus pojūčių posūkis – baigiantis darbui suprantu, kad valgyti visai nebenoriu. Ar jums būna, kad kai per ilgai nevalgai, tarsi peralksti ir gali visai nebevalgyti? 18:00 ir vėl salierai? Šį kartą su obuoliais, agurkais ir citrinomis. Atrodo saldu. Gal man saldu būtų ir nuo chilli con carne? Alkis jau nebespaudžia, bet neįprastai troškina. Ir labai atsibodo į tualetą lakstyti tiek daug geriant.

Vakare einu į renginį ir kol kolegos diskutuoja – ramiai išgeriu savo butelį, kol kiti kilnoja bokalus alaus. Paskutinis gėrimas (ne sultys) iš migdolų, datulių, agavų nektaro, cinamono, Himalajų druskos ir vanilės. Tai lyg saldus atlyginimas už visos dienos sunkų darbą.

Grįžus namo alkis nepuola, ramiai einu ilsėtis. Vyras tik nepatenkintas, kad turėjo važiuoti paimti man kitos dienos davinio, jam labiau patiktų sultis pasiimti anksčiau, nei 19 val. Tad jis taip pats ir susitaria su Fit food darbuotojais.

Natiurmortas su klaviatūra

 

2 diena

Šiandien ryte keliuosi sunkiai ir su žadintuvu, kažin ar tai sutapimas – gal man trūksta energijos? Išgėrusi tradicinį puslitriuką vandens ir pirmąsias sultis, darbe atsakinėju į kolegų klausimus, kaip jaučiuosi. Puikiai, nesu alkana, tik gal daugiau nei įprastai troškina. Pojūčiai kartojasi – didžiausias badas užpuola laikotarpyje tarp 11 ir 13 valandos. Indijos karštis pataiso nuotaiką.

Šiandien penktadienis ir gerti sultis darosi sunku ne fiziškai, bet psichologiškai – kai pagalvoju, kad galėčiau kur nors skaniai nueiti pavakarieniauti – darosi šiek tiek liūdna. Nežinau kuriomis savaitės dienomis būtų lengviau laikytis dietos. Darbo dienomis kolegos vis teiraujasi ir gal kreivai šypsosi (gerai, kad pateikiu pasiteisinimą – rašau recenziją Laukinėms žąsims, o tai jau skamba išdidžiai. O kas jei neturi tokios pateisinamos priežasties?), savaitgalis – puikus metas, kai nerizikuoji jaustis silpnai (šalutinių poveikių Fit food puslapyje prirašyta nemažai – galvos skausmas, svaigulys, mieguistumas), tačiau visus laisvalaikio planus reikia mesti į šalį. Matyt tinkamiausias būtų blogo oro ir tingulio savaitgalis.

Vis dėlto apžvelgus dieną – savo savijautą įvertinu gerai.

Čia kaip selfis namo fone

3 diena

Šeštadienį ryte važiuojame prie jūros, tad visas šaltkrepšis kartu su ledo kasete – keliauja kartu. Šiandien susimąsčiau, o tai kaip turėtų pasireikšti tas organizmo valymas? Be nedidelio galvos užnešimo pirmąją dieną, didesnio troškinimo – jokių kitų simptomų nepastebėta. Ar tai reiškia, kad mano organizmas labai švarus? Esu girdėjusi, kad laikantis sulčių ar bado dietos – liežuvis apsineša. Patikrinau – taip, šiek tiek apnašų atsiradę.

Vis dėlto, sunkiausi išbandymai dar laukia: kai šeimyna pietauja, nosį kutena kvapai, kai užsukau pas klientus papasakoti apie jų tuoj įvyksiančią kelionę – ant stalo prieš mane atsiduria torto gabaliukas. Aiškink neaiaškinus, kad esi labai labai soti. Prisipažinsiu – nusidėjau, suvalgiau tris kąsnius. Gerai, kad turėjau daug kalbėti ir lengvai išsisukau. Vakare susitikimą su drauge atšaukiu, kam dar save vesti į pagundą?

Reziume

Ketvirtos dienos rytą suprantu, kad gerti sultis norėčiau ir galėčiau drąsiai dar bent kelias dienas. Skrandis prisitaikė, savijauta puiki. Sulčių dieta yra itin gerai, jei nori atsisakyti kokių mėgstamų, bet nesveikų maistų. Po jos aš visai nebesvajoju apie saldumynus.

Didžiausi trukdžiai – tai socialinis gyvenimas. Aplinkiniai replikuoja „kažką čia keisto prisigalvojai?“. Tad renkantis, kada laikytis sulčių dietos, rekomenduoju pasirinkti ramesnį laiką. Arba prikalbinkite kolegas – bus smagiau kartu. Draugė pasakojo, kad jos įmonėje jaunimas Fit Food geria kolektyviai.

Dabar lauksiu kada Fit Food be Forum Palace ir Panoramos atsidarys ir Senamiestyje (man išdavė paslaptį, kad tokių planų yra). Gal reiks išbandyti ir lieknąją dietą – po sveiko starto minus 2 kg įkvėpė mane.

Tada imsiuos bent jau 5 dienų kurso.


Diskusija
Balt 2014-11-06 17:03

Kokteiliai vitaminingi, delto nieko nepasakysi. Bet atsiprasau, uz 3 d liekninamaja programa moketi 260 lt??? Tai absoliuti beprotybe. Siulau geriau isigyti sulciaspaude ir patiems namu salygomis darytis tokius pacius kokteilius. Tikrai daug pigiau iseis. Tos pacios 5 dienos turint sulciaspaude jums tekainuos ~60-70 lt (ingridientai). Atsiminkite, kad tuos 260-300 lt jus mokate uz grazu buteliuka, aptarnavima ir reklama! Nebukite naivus ir negalvokite, kad negalite patys tokiu kokteiliu pasidaryti namu salygomis. Verslininkai iesko kvailiu kurie nesuvokia,kad kelis kartus permoka uz ora. Na nebent jus absoliuciai viska turite ir nera kur deti pinigu, per diena jums iplaukia i kisene po kelis tukstantelius, tada be abejo tie 300 net nesijaus, ir be abejo jeigu jujms daug svarbiau ne pacios sultys o tik grazios pakuotes ir pardavejos paduodancios maiseli. Bet cia jau kita kasta zmoniu, manau jie tikrai neina i jokius Fit Food’us, o turi nuosavas virejas, kurios padaro viska ka reikia namuose. Beje, siu kokteiliu sudetys yra surasytos ju oficialiame tinklapyje. Pasiskaitykite ir kuo puikiausiai uz keturgubai mazesne kaina pasidarysite patys.

Parašykite komentarą